نحوه پذیرش

ما در سیوان برای پذیرش ایده، طرح و تیم، آنها را از جنبه های مختلفی مورد بررسی ارزیابی قرار می دهیم. ارزیابی در محور های مختلفی به صورت دو مرحله ای انجام می شود.

در مرحله اول که به صورت غیر حضوری انجام می شود، داوطلبان بایستی فرم ارزیابی اولیه که در انتهای همین صفحه قابل دسترسی می باشد را تکمیل نموده و آن را از طریق ایمیل info@mteamaccelerator.ir برای ما ارسال نمایید. این فرم شامل تمام جزییاتی می شود که ارزیابان ما برای بررسی به آن نیاز دارند، هرچه فرم با دقت بیشتری تکمیل شده باشد، شانس پذیرش بالاتر خواهد بود.

پس از مدت دو هفته نتیجه نهایی ارزیابی اعلام می شود. اگر نتیجه ارزیابی مثبت باشد، برای ارزیابی حضوری از گروه‌ها دعوت می شود. در این جلسه هر یک از گروه ها بایستی طرح و محصول خود را ارائه نموده و به سوالات داوران پاسخ دهند. نتیجه ارزیابی نهایتا پس از یک هفته اعلام خواهد شد. در صورتی که نتیجه ارزیابی مثبت باشد، گروه به برنامه شتابدهی دعوت می شوند.

نمونه پاورپوینت ارائه در جلسه حضوری در انتهای همین صفحه موجود است.

مراحل جذب

فرآیند جذب در سه دوره متوالی شامل پیش شتابدهی، شتابدهی و پسا شتابدهی انجام می گردد.

  • دوره پیش شتابدهی (Warm up)

دوره پیش شتابدهی به مدت ۳ ماه اجرا خواهد شد و در این بازه زمانی با بررسی نمونه های اجرا شده، بازار هدف، سلیقه مشتری و شرایط فعلی بازار، استارتاپ هااز قابلیت ها و مهارت های متعددی برخوردار خواهند شد که از طریق آن می توانند بیزینس پلن، مارکتینگ پلن، سند چشم انداز و نقشه ارتباطی پروژه را به صورت کامل تهیه نمایند. این مرحله برای ایجاد حس نزدیکی بین افراد تیم، ایجاد انگیزه مضاعف، کمک به شناخت ماهیت استارتاپ و ایجاد یک فهم کامل از پروژه و شیوه های مدیریت آن همراه با نحوه پیشبرد پروژه انجام می گردد.

  • دوره شتابدهی (Stretch)

دوره شتابدهی در یک بازه زمانی ۳ الی ۶ ماهه اجرا می گردد و در این دوره، خدمات مختلفی ارائه خواهد شد. بدون شک، صاحبان کسب و کارها برای راه اندازی و پیاده سازی ایده و طرح خود می بایست زیرساخت های لازم و بستر پروژه خود را از قبیل اپلیکیشن موبایل، وب سایت و… فراهم نمایند. از سوی دیگر، نیاز به منابع مالی به منظور ایجاد زیرساخت ها از دیگر نیازمندی های این مرحله می باشد. از این رو، در دوره شتابدهی در راستای ایجاد بستر پروژه و تامین مالی به استارتاپ ها کمک خواهد شد. همچنین، سایراطلاعات مورد نیاز در خصوص شیوه کنترل پروژه، توسعه بازار، کنترل های حقوقی و توسعه ارتباطات در اختیار صاحبان کسب و کارها قرار خواهد گرفت و در این مرحله اقدامات لازم جهت پیاده سازی تمامی موارد مذکور انجام می گردد.

  • دوره پسا شتابدهی (Work out)

پس از گذار از دوره شتابدهی، فرآیند دوره پسا شتابدهی آغاز می گردد. در این دوره راهنمایی های لازم در خصوص توسعه کسب و کارها در اختیار صاحبان آنها قرار می گیرد. با گسترش فعالیت های استارتاپی و افزایش رقابت میان کسب و کارهای مختلف، دوره پسا شتابدهی اهمیت دوچندان یافته چرا که بقای استارتاپ های راه اندازی شده به این مرحله بسیار وابسته خواهد بود.  از این رو، در دوره پسا شتابدهی، موارد حائز اهمیتی شامل اصول جذب سرمایه گذار، متدهای گسترش بازار و افزایش فروش انجام می گردد تا ضمن توسعه کسب و کارها، طول عمر استارتاپ ها نیز افزایش یافته و به بازدهی قابل توجهی دست یابند.

 

دانلود فرم ثبت ایده

دریافت پاورپوینت ارائه در جلسه حضوری

 

بارگذاری دیگری
انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 3 MB

CAPTCHA
لطفا صبر کنید